X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
پنج‌شنبه 17 اسفند‌ماه سال 1391
توسط: م.چ

داستان پند آموز

« مردی صبح زود از خواب بیدار شد تا نمازش را در خانه خدا (مسجد) بخواند . لباس پوشید و راهی خانه خدا شد . در راه به مسجد ، مرد زمین خورد و لباس هایش کثیف شد . او بلند شد ، خودش را پاک کرد و به خانه برگشت . مرد لباسهایش را عوض کرد و دوباره راهی خانه خدا شد . در راه به مسجد و در همان نقطه مجدداً زمین خورد ! او دوباره بلند شد ، خودش را پاک کرد و به خانه برگشت . یک بار دیگر لباسهایش را عوض کرد و راهی خانه خدا شد . در راه به مسجد ، با مردی که چراغ در دست داشت برخورد کرد و نامش را پرسید . مرد پاسخ داد : من دیدم شما در راه به مسجد دو بار به زمین افتادید . از این رو چراغ آوردم تا بتوانم راهتان را روشن کنم . مرد اول از او بطور فراوان تشکر می کند و هر دو راهشان را به طرف مسجد ادامه می دهند . همین که به مسجد رسیدند ، مرد اول از مرد چراغ بدست در خواست می کند تا به مسجد وارد شود و با او نماز بخواند . مرد دوم از رفتن به داخل مسجد خودداری می کند . مرد اول درخواستش را دوبار دیگر تکرار می کند و مجدداً همان جواب را می شنود . مرد اول سوال می کند که چرا او نمی خواهد وارد مسجد شود و نماز بخواند . مرد دوم پاسخ داد : من شیطان هستم . مرد اول با شنیدن این جواب جا خورد . شیطان در ادامه توضیح می دهد : من شما را در راه به مسجد دیدم و این من بودم که باعث زمین خوردن شما شدم . وقتی شما به خانه رفتید ، خودتان را تمیز کردید و به راهمان به مسجد برگشتید ، خدا همه گناهان شما را بخشید . من برای بار دوم باعث زمین خوردن شما شدم و حتی آن هم شما را تشویق به ماندن در خانه نکرد ، بلکه بیشتر به راه مسجد برگشتید . به خاطر آن ، خدا همه گناهان افراد خانوادهات را بخشید . من ترسیدم که اگر یک بار دیگر باعث زمین خوردن شما بشوم ، آنگاه خدا گناهان افراد دهکده تان را خواهد بخشید . بنابراین ، من سالم رسیدن شما را به خانه خدا (مسجد) مطمئن ساختم »

سه‌شنبه 8 اسفند‌ماه سال 1391
توسط: م.چ

ترویج اقامه نماز بین دانش آموزان بهترین راه تربیت آنان است

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد مقدس امور تربیتی:
رئیس ستاد اقامه نماز کشور ، ترویج اقامه نماز بین دانش آموزان را بهترین راه تربیت آنان دانست.
 
به گزارش  گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران  مرکز اطلاع رسانی  و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی صبح امروز همزمان با فرا رسیدن هشتم اسفند سالروز تاسیس نهاد مقدس امورتربیتی درمراسم گرامیداشتی به همین منظور در تالار فرهنگ شهر تهران ضمن تبریک این روز بزرگ گفت : ارزش واقعی انسان ها وابسته به تربیت است.
 
وی با اعلام اینکه برای تحقق تربیت صحیح ، تمام افراد ومسئولان آموزش وپرورش باید به مربی تربیتی تبدیل شوند، افزود: درجهان 4 نوع تعدی در حوزه های ؛  جان ،مال، ناموس وآبرو وجود دارد که بالاترین آن مربوط به آبروی انسان است که مهم ترین مصداق آن غیبت می باشد.
 
مشاور وزیر آموزش وپرورش  با بیان این که امام حسین(علیه السلام) در روز عاشورا طی سه خطابه ، دلیل خشم وعداوت دشمنان با خود را تغذیه با لقمه حرام دانستند، افزود: نماز حاوی بیش از 300 نکته تربیتی برای انسان است و نمادی از تربیت کامل می باشد.
 
وی با بیان این که اگر نماز به درستی اقامه شود، فساد وفحشا کاهش خواهد یافت، ادامه داد: موضوعات تربیتی باید به صورت ساده و در قالب برنامه های تاثیر گذار به دانش آموزان ارائه شود.
 
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی خاطر نشان کرد: موضوعات تربیتی را باید به وسیله قصص قرآنی به دانش آموزان آموخت وبهترین پایه آن را بر نماز استوار کرد./