X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سه‌شنبه 26 دی‌ماه سال 1391
توسط: م.چ

داستان

آورده اند که روزی زن صالحه‌ای به مجلس واعظی رفت و آن واعظ می گفت: هر مومن و هر مومنه‌ ای که در اول وقت نماز کند و کارهای دنیا را ترک کرده به نماز مشغول شود حق تعالی به نور خود دل او را روشن گرداند و مهمات دنیا و آخرت او را بسازد و او را از شرّ نگاه دارد آن زن چون حدیت را بشنید همیشه در اول وقت نماز می گزارد روزی تنور تافته تا نان بپزد بانک اذان شنید و کودکی داشت بگریست , آرد وخمیر ترش گردیده بود چنانکه از کنار ظرف بیرون آمده آن زن با خود گفت مرا سه کار ضروری پیش آمده هیچ به از آن نیست که همه را بگذارم و اول نماز را بجای آورم که رضای خدا در آنست پس بنماز ایستاد .
یکشنبه 24 دی‌ماه سال 1391
توسط: م.چ

شهید قدوسى و اهمیت به نماز شب(اهمیت نماز از دیدگاه قرآن ۵(آخر) )

شهید قدوسى و اهمیت به نماز شب
درباره او نوشته اند: ایشان حتى به مستحبات و مکروهات بسیار اهمیت مى داد. نماز شب را براى روحانى لازم مى دانست یک شب در مسجد گوهرشاد با نگرانى خاصى مى فرمود: برایم بسیار ناگوار و غیر منتظره بود که شنیدم یکى از اساتید مدرسه ((حقانى )) مقید به نماز شب نیست . با ایشان صحبت کردم . معلوم شد سبکى معده را در شب رعایت نمى کند بار دیگر مى فرمود: ما وقتى در نهاوند بودیم سال یک بار به صورت خانوادگى منزل یکى از آشنایان دعوت مى شدیم من پس از تکرار چند نوبت دیدم همان شبى که ما در آن مهمانى غذا مى خوریم نماز صبح روز بعد به آخر وقت کشیده مى شود (و موفق به نماز شب نمى شوم ) متوجه شدم در اموال آن شخص اشکالى وجود دارد.(65)

 
یکشنبه 24 دی‌ماه سال 1391
توسط: م.چ

سفارش امام زمان (ع )(اهمیت نماز از دیدگاه قرآن ۴ )

سفارش امام زمان (ع )
سید احمد رشتى مى گوید در تاریخ 1280 هجرى قمرى عازم زیارت بیت الله از رشت به تبریز رفتم و از آنجا مرکبى کرایه کرده ، روانه شدم در منزل اول سه نفر دیگر با من رفیق شدند در یکى از منازل بین راه خبر دادند که قدرى زودتر روانه شویم زیرا منزل بعد خطرناک است کوشش کنید از کاروان عقب نمانید.

یکشنبه 24 دی‌ماه سال 1391
توسط: م.چ

زینب(س) زینب(س) است.بخش سوم اهمیت نماز شب از دیدگاه قرآن

در شب یازدهم عاشورا که تاریخ تاریکتر از آن شب و جانسوزتر از آن ماتم را بر صفحه روزگار قم نزده ، مى بینیم زینب کبرى با تمام رنج و مرارت و غم و اندوه ، به نافله شب مى پردازد.

 

در معالى السبطین مى نویسد: آخرین سخنى که امام حسین به زینب کبرى خواهر عزیز و دلبند خود گفت این بود ((لا تنسینى فى صلوة اللیل )) مرا در نمازهاى شبت فراموش نکن . آرى چون نماز شبى مانند زینب کسى نخوانده و ندیده چرا که او در حالى به شب زنده دارى در راه کوفه و شام مى پرداخت که سر برادرش روى نیزه مقابل چشمش بود.

 

  

یکشنبه 24 دی‌ماه سال 1391
توسط: م.چ

اهمیت نماز از دیدگاه قرآن(2)

در داستان زندگى امام حسین علیه السلام پیشتاز میدان جان بازى مى خوانید که در عصر تاسوعا سپاه عمر سعد عازم حمله شده بود امام حسین علیه السلام برادرش ابوالفضل را فرستاد تا از عمر سعد آن شب را مهلت بخواهد تا به شب زنده دارى مشغول شوند. فرمود خدا مى داند من به نماز و قرآن علاقه دارم ، امشب از قرآن و نماز وداع کنم .
سید بن طاووس در لهوف مى نویسد: و لهم دوى کدوى النحل ما بین راکع و ساجد و قائم آن شب چنان زمزمه اى از خیمه هاى امام بلند بود همانند لانه زنبوران . یکى در رکوع ، دیگرى در سجده و یکى در حال قیام ! فضاى کربلا را چنان عطر آگین کرده بودند که گروهى از سپاه عمر سعد از همین زمزمه ها بخود آمدند و به امام حسین علیه السلام پیوستند.
آنها که توفیق رفیق ایشان گردیده قدر ساعات شب را بیشتر بدانند به همین مناسبت چند روایت را تذکر مى دهیم .

یکشنبه 24 دی‌ماه سال 1391
توسط: م.چ

بــــــــــــسیِـــــــــــــار مــــهــــــــــــــم

**توجه**                                                                                                       **توجه**

         با عرض سلام پوزش و خسته نباشید

همه ی وبمستر ها وبلاگها و وبسایتها و دایرکتوری و............. که با ما تبادل لینک داشته اند:

قالب وبلاگ که قرار بود پیش از این به روز آوری شود امروز یکشنبه 24 دی ماه سال 1391 به روز آوری شد و تمام لینک های لینکدونی سایت پاک شده.نیازی به حذف ما از صفحه خودتان نیست فقط یک پیام در نظرات یا در تماس با من یا با ms.ch_member@yahoo.com کافی است تا دوباره لینک شما در وبلاگ ما قرار گیرد.

پنج‌شنبه 21 دی‌ماه سال 1391
توسط: م.چ

ماهانه

بر طبق در خواست های شما بخش ماهانه را می گذاریم هرچند دیر است و این ماه هم مطالبمان کمتر است و لی ماه به ماه بهتر می شود ان شاءالله